TARİHÇE

Silivri ARSLAN ve Bay Arslanlı Markası 1940 dan günümüze  kaliteden ödün vermeden ürünlerini imal etmektedir. 1940 yılında Ali Haydar Arslan tarafından  kurulan  günde  200  lt  kapasiteyle  üretime  başlayan    mandıra o zamanın şartlarında sırf koyun sütünden meşhur Silivri yoğurdunu üretmekteydi.

 

Üretilen yoğurtlar şimdiki Silivri limanın olduğu yerden tepsilerle teknelere yüklenip Eminönü limanına gönderilirdi. Buradaki satış noktalarından İstanbul halkına satışa sunulmaktaydı. Kaliteden ödün vermeyen Ali Haydar Arslan ilerleyen yıllarda mandırayı günlük 7.000 lt süt işleme kapasitesine sahip işletme haline getirmiştir.

 

1980 yılında Ali Haydar Arslan’dan sonra oğlu Ziya arslan mandırayı devir almış aynı yerde üretime devam etmiştir. Gelişen yeni teknolojiye ayak uyduramayan mandıra 1 ton kapasiteye kadar düşmüş fakat yinede imalata devam etmiştir.

 

1993 yılında babası Ziya Arslan’dan Ali Saim Arslan ve eşi Birsen Arslan mandırayı devir almışlardır. zor dönemlerde büyük bir azimle çalışarak sıkıntıları  atlatıp  mandırayı  günde  10.000  lt  süt  işler  hale  getirmişlerdir. O zamanın getirileri ile 1994 yılında şu an ki fabrikamızın yeri olan Silivri otobanı  üzerindeki  arazi  alınarak  yeni  fabrikanın  inşaatına  başlanmış  kısa

 

 

 

sürede tamamlanmıştır. 2000 yılında oğulları volkan Bülent Arslan ve Kemal Levent Arslan dördüncü kuşak olarak işletme yönetiminde görev almaya başlamışlar ve gerekli modernizasyon sağlanarak ve fabrika alanı ve ürün çeşidi genişletilerek günlük 100 ton kapasiteli fabrika oluşturulmuştur.

 

2009 yılında Vita Company firması Arslan süt mamulleri firmasını satın alıp bu köklü ve güçlü markayı kendi finans gücü ve iş tecrübeleri ile birleştirerek ulusal bir marka  olma yolunda emin adımlarla   ilerlemektedirler.

 

Ayrıca Vita Company firması SÜT DÜNYASI adı altında bir marka daha oluşturarak bu markanın  üretimine de  başlamıştır.

 

Modernizasyonunu tamamlamış, fakat geleneksel lezzeti bozmayan bu şirket ile kaliteden ödün vermeden geniş ürün yelpazesiyle benzersiz Silivri yoğurdu ve ayranı nı daha fazla noktaya ulaştırmayı amaç edinmiştirler.

 

2014 yılı başı itibarı ile MUDURNU firması ile yapılan özel sözleşme gereği; ulusal marka olan MUDURNU’nun tüm süt ve süt ürünleri üretimi ARS süt ürünleri, satış ve pazarlaması Gümüş Süt ürünleri tarafından yapılmaktadır. Bu amaç doğrultusunda önce üretici firma ARS Süt Ürünleri San Dış Tic. LTD Şti kurulmuş daha sonra pazarlama firması olan Gümüş süt ürünleri San Tic. Ltd. Şti devreye sokulmuştur.

HaldizWeb Domain Hosting Kurumsal Marka Patent Logo Webtasarim Çözümleri